Зі вступом у силу Закону України «Про вищу освіту» у вересні 2014-го майбутнє коледжів, а саме їхнє розташування у системі освіти, виглядає доволі туманним. Принаймні, таким воно вбачається керівництву Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права. І все через неоднозначне, з його слів, трактування деяких положень Закону. При цьому у закладі переконані: така категорія, як «молодший спеціаліст» навряд чи може бути викресленою із системи вищої освіти або бути віднесеною до рівня профтехосвіти.

Хтось у подібній ситуації бив би на сполох, та у коледжі промисловості, економіки та права до застереження «Не дай Бог жити в епоху змін» ставляться по-філософськи: за 111 років існування, зауважують, заклад достойно проживав усі зміни та пертурбації. Сьогодні коледжі – це те, заявляють у БКПЕП, що насичує вітчизняну економіку зрілими, по-справжньому кваліфікованими кадрами.

 

Тетяна Капралюк, заступник директора БКПЕП з навчальної роботи: «Головна проблема, про яку всі чули, - спроба Міносвіти України запропонувати вступ після коледжу до ВНЗ ІІІ-ІV р. а. на основі ЗНО і лише на І курс. Головна перевага коледжів була у тому, що вони готували спеціалістів-практиків, котрі мали уяву про виробництво та могли вже йти працювати… Якщо вчинити згідно тієї пропозиції, то десь 70-80 % дітей оберуть одразу університети… При цьому пропонується ряд серйозних реформ, що, на мій погляд, є досить непродуманими. Як би там не було, але від 15. 10. 2014 року затверджені умови прийому до ВНЗ …, в яких чітко прописано: на освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст» вступають на підставі іспитів, як завжди, а після коледжу вступають до ВНЗ ІІІ-ІV р. а. на підставі фахових співбесід на скорочений термін – ІІІ-ІV курси.»

 

Так, вони можуть похвалитися тим, що навчають дев’ятьом спеціальностям на денному відділенні, п’ятьом – на заочному, що надають післядипломну освіту, а, окрім того, мають підготовчі та комп’ютерні курси. Можуть підкреслити, що вчать якісно та ґрунтовно. Втім, останнє за них підтверджують ті, хто приймають до своїх лав їхніх випускників – представники престижних вишів Києва, Одеси, Тернополя, Львова, Вінниці, Житомира, Полтави, Чернівців, Переяслав-Хмельницького. А вони стверджують: Бердичівський коледж промисловості, економіки та права – то, у першу чергу, чітка професійна орієнтація, якісна й потужна база та, зрештою, кузня фахівців високого класу. За це, зокрема, подяка директорові коледжу Володимиру Ольшевському від столичного Національного університету будівництва й архітектури.

Анатолій Свідерський, заст. декана факультету «Автоматизація та інформаційні технології» КНУБА: «Сам коледж дає дуже високу базову підготовку, а наш університет намагається відбирати до себе кращих. Із БКПЕП ми співпрацюємо вже 2-й рік і бачимо, що його студенти вирізняються дуже серйозною підготовкою. Ми вдячні коледжу за те, що він допомагає нам відбирати і навчати висококваліфікованих фахівців. Між нами укладений договір з підготовки за скороченою формою навчання. Думаю, що студенти БКПЕП отримують високі професійні навички та якісну освіту.»

Вже 5-й рік поспіль із БКПЕП тісно співпрацює Одеський Національний політехнічний університет. Якщо у них спитають, кому з абітурієнтів вони більше раді – випускникам 11-х класів чи випускникам коледжів – однозначно вкажуть на останніх.

Ігор Прокопович, заступник директора інституту ІПТДМ ОНПУ: «… С БКПЭП мы подписали интегрированный план, поэтому дети вливаются в учебный процесс без особых трудностей, приходя к нам на 3-4-й курсы… Большое спасибо педагогам БКПЭП: дети, которые учатся у нас, уникальные. Выпускников школ с ними не сравнить: человек уже профессионально видит свое будущее, он пошел не туда, куда сказали папа с мамой, а в колледже получил основу профессии. Огромное спасибо родителям за такое воспитание, ибо дети действительно хороши.»

Той, хто прийшов до БКПЕП на День відкритих дверей, на 90 % вже їхній студент, напівжартома-напівсерйозно заявляють у коледжі. Країні нині потрібні не «сліпі кошенята» в аудиторіях, а молодь із чітким баченням свого майбутнього, і саме таку молодь притягує до себе заклад.

Катерина Вольф, відвідувачка Дня відкритих дверей: «Я хочу вступити сюди на юридичне відділення. Це – моє рішення і батьки його підтримали. Думаю, навчання у БКПЕП допоможе отримати мені гарну освіту й роботу. Далі планую вступити на 3-4-й курс до Вінниці. Мрію про гарну роботу.»

Дні відкритих дверей у БКПЕП відрізняються від подібних заходів в інших закладах, серед іншого, тим, що на них приходять не лише ті, хто тільки визначається зі майбутнім. Серед гостей неодмінно зустрінеш тих самих «фахівців високого класу», першою кар’єрною сходинкою для яких став коледж промисловості, економіки та права. Чи варто казати, що про свій перший серйозний вибір у житті вони не шкодують?

Людмила Федчук, випускниця Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права: «До цього коледжу я вирішила вступати ще у 7-му класі… Ближче до вступу у коледжі з’явилася спеціальність «Програмування», тож вибір був для мене очевидним. Коледж я закінчила з відзнакою, хочу сказати, що він має дуже потужну базу: моя сестра паралельно зі мною вчилася в університеті і ми разом із нею на одному рівні розв’язували усі завдання. Зараз я працюю в одній зі столичних компаній провідним спеціалістом у веб-департаменті, маю у своєму підпорядкуванні 5 працівників. І трампліном для цього всього став Бердичівський коледж промисловості, економіки та права.»

 

За матеріалами ТРК "ВіК"