Вища освіта – мрія багатьох випускників і необхідність сьогодення. Майбутні абітурієнти Бердичева ще у старших класах задумуються над тим, де та на кого хочуть навчатися. Однак, не усі знають, що отримати диплом за обраним фахом можна і в рідному місті. Другий захист бакалаврських дипломів у стінах коледжу промисловості, економіки і права довів: таке здобування знань користується популярністю й попитом серед молоді.

Освітній рівень бакалавра та спеціаліста хлопці і дівчата одержують на базі коледжу, який співпрацює з декількома університетами. Заняття проводять виключно викладачі закладів щосуботи та щонеділі на базі коледжу, де згодом проходить і захист дипломних робіт студентами.

Роман Ярмоленко, голова циклової комісії ливарного виробництва БКПЕП: «Уже п’ять років коледж співпрацює з Одеським національним політехнічним університетом. І ми на базі коледжу готуємо бакалаврів і спеціалістів від цього навчального закладу. У нас уже буде відбуватися другий захист бакалаврів на даний рік. Через місяць у нас планується захист спеціалістів зі спеціальності «Ливарне виробництво чорних і кольорових металів».

Ігор Прокопович, доцент кафедри ливарного виробництва Одеського національного політехнічного університету: «Дуже плідно ми працюємо, діти у вас чудові, підготовлені на високому рівні технічному. Коледж дає високі знання, фундамент закладається чудовий. Ми просто трошки їх дошліфовуємо і випускаємо бакалаврів, а через місяць будуть уже і перші спеціалісти. Зі стаціонаром нас з Бердичевом пов’язує багато. Кожного року ми беремо по 7-8 чоловік, причому, на бюджет. Ми це закладаємо навіть одразу в план прийому. Всі отримують стипендію, вчаться добре».

Розбираються у численних кресленнях не лише хлопці. Пояснити принципи і основи ливарного виробництва вміють і дівчата, які, до слова, нічим не поступаються у своїх знаннях юнакам. Усе залежить від бажання вчитися та від уміння викладачів зацікавити студентів предметами, розповідають члени комісії.

Ігор Прокопович, доцент кафедри ливарного виробництва Одеського національного політехнічного університету: «У нас в Одесі так склалося, що є 50 % дівчат і 50 % хлопців. У нас є спеціалізація ювелірного і художнього лиття, стоматологічного лиття. Дівчата іноді вчаться краще за хлопців».

Роман Ярмоленко, голова циклової комісії ливарного виробництва БКПЕП: «Навчальний заклад дає доволі серйозний рівень знань, викладачі кваліфіковані і дуже приємно з ними працювати».

Обираючи для себе фах ливарника, майбутній студент може до кінця не знати усіх нюансів майбутньої професії. Втім, переконують викладачі, у ході навчального процесу на усі питання знаходиться відповідь.

Спеціалістів такого профілю, зі слів заступника директора з навчальної роботи коледжу Тетяни Капралюк, принаймні у п’яти найближчих областях не готує жоден коледж. Працювати за фахом майбутні ливарники найбільше хочуть після проходження практики, яка дозволяє не лише побачити вивчену теорію у роботі, а й підзаробити. Саме це і відрізняє їх від інших спеціальностей закладу.

Тетяна Капралюк, заступник директора з навчальної роботи БКПЕП: «Трошечки важко чисто ливарний фах знайти, хоча їм дуже подобається. На практику їздять і в Вишневе, і в Мукачево, і в Харків. Приїздять у захваті. Раніше може і сумнівалися, чи хочуть бути ливарниками, то вже потім вони точно цього хочуть. На практиці вони заробляють серйозну зарплату, маючи гуртожиток і харчування за півціни».

Питання щодо фаху ливарника та інших напрямків підготовки можна вирішити на дні відкритих дверей коледжу у кінці березня. Та головне, кажуть викладачі і самі студенти, правильно зробити свій вибір, аби не помилитися з професією.

 

ТРК ВіК