16 лютого студенти-активісти Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права організували ярмарку, метою якої було продати випічку, виготовлену власними руками, а на зібрані кошти придбати і передати необхідні речі хлопцям, що знаходяться на війні. За три дні до проведення ярмарку були проінформовані всі студенти і вчителі, а в понеділок зранку активісти коледжу, одягнені у вишиванки, вже поставили столи, і очікували, хто що принесе на продаж.

О 9-ій годині столи вже були наполовину заповнені, а до першої перерви принесли ще додатковий стіл, бо продукції на продаж було досить багато. Дівчата швидко розставили ціни, приготували тарілки та серветки і були готові продавати домашню випічку. Очікувати довго не довелось – на великій перерві бажаючих поласувати смачними тортами, пирогами, печивом та пиріжками, та ще й допомогти українській армії було досить багато.

Дівчата швидко і вправно продавали продукцію, бо це вже був не перший  досвід у проведенні благодійних заходів. На цьому ярмарку вдалося зібрати близько 2,5 тис. грн. Наступним кроком у досягненні цілі було використання коштів з метою допомогти солдатам. Студентська рада особисто зв’язалася з Андрієм  Маліновським, комбригом26-ої артилерійської бригади і вияснила, що потрібно придбати.

24 лютого, відбувся момент передачу 26-їй бригаді необхідного інвентарю – бензопили, яку придбали на виручені кошти.


Захід відбувся на засідання студентської ради. З 26-ої частини були запрошені безпосередньо солдати, що приймали участь в бойових діях в АТО, але сам А.Маліновський за браком часу не зміг долучитися, замість нього був присутній Андрій Тарасюк.

Солдати вручили студентам подяку за виконану роботу у письмовому вигляді та на словах.

«Дякуємо, що не залишаєтесь байдужими до стану в країні і всіма силами підтримуєте українську армію. Ця бензопила буде використана для заготовки дров, які в свою чергу використаються для приготування  їжі, розігріву намету та інших потреб військових. Завдяки такому інструменту час на підготовку зменшиться, отже ми зможемо дати ще сильніший супротив ворогу і скоріше наблизити момент перемоги. Всі чудово розуміють, що в час технологій виграє той – хто найбільше пристосований до проведення бойових дій та має кращий технічний розвиток»,  - зауважили солдати.


Скориставшись нагодою, студенти коледжу розпитали хлопців, які речі їм ще потрібні та склали план наступних заходів, які допоможуть підняти українську армію: це здача крові для бійців АТО і проведення допризовної підготовки студентів коледжу.

За пів години спілкування студенти зарядилися новими силами і примножили своє бажання допомагати військовим, а самі ж солдати побачили, що їх тут  чекають  і все роблять для їх підтримки!

Завдяки небайдужим людям, а саме тим, хто приносив випічку на ярмарок, тим хто купував продукцію і, особливо тим, хто організував цю ярмарку, наші солдати матимуть бензопилу, яка значно полегшить умови перебування  на передовій і прискорить нашу, спільну перемогу.

Євгеній Чернецький