День відкритих дверей – це, перш за все, знайомство з навчальним закладом, з майбутнім фахом, можливість поспілкуватися з випускниками закладу, упевнені у Бердичівському коледжі промисловості, економіки та права. Дев'ять спеціальностей, які уже стали тут традиційними, з легкістю опановуються, адже, зі слів студентів, коледж має усе для повноцінного та якісного навчання.

Ольга Вельмик, студентка 426-ої групи («Правознавство»): «Тут дуже величезна база знань, яка повторюється в університеті. Тут класні викладачі. Тут буде просто навчатися, тут ви знайдете багато нових друзів, які будуть вас підтримувати, а викладачі допомагатимуть не лише на парах. Тут спрямовані на те, щоб студенти не просто отримали диплом, а щоб вони мали великі знання».

Більшість тих, хто обрав свого часу цей заклад, пішли шляхом свої батьків, які і порадили їм навчання саме тут. Нерідко цілі династії отримують освіту у Бердичівському коледжі промисловості, економіки та права.

Андрій Федорчук, керівник Бердичівського підприємства «Укргазенергосервіс»: «Я закінчив у 1994 році з відзнакою цей заклад. Вся родина моя закінчила цей технікум: і дружина, і брат, у нас династія тут ціла. Мій старший син зараз також тут, сподіваюсь, що і молодший теж прийде сюди шляхом батька. Допомогли не стільки знання, скільки вміння зрозуміти загальнолюдські якості. Знання дають книжки, їх можна вичитати усюди, а от саме той викладацький склад, який був тут, він не давав акцентів на книжки, він давав акценти на розуміння».

Ольга Вельмик, студентка 426-ої групи («Правознавство»): «Я ще, напевно, навчаючись у 7 класі дуже хотіла вступити до даного навчального закладу, бо тут навчався мій тато, брат. Вони завжди мені рекомендували його як кращий навчальний заклад, який дає велику базу знань, з якою легко навчатися в університеті».

Катерина Нетчук, випускниця закладу 2013-го року: «Я навчалася на спеціальності обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях, закінчила коледж у 13-му році. Брала його, бо дуже багато знайомих рекомендували мені і в інтернеті читала про нього. Хоч спеціальність і нежіноча, але у мене батько навчався на ній у цьому коледжі. Мені сподобалися відгуки, тому захопилася і вступила. Батьки порекомендували, що студентське життя – це набагато цікавіше за школу, там відношення зовсім друге, у чому я переконалася. Викладачі так подали цю професію, що дуже було легко та цікаво. Я б не сказала, що це набагато важче, ніж хлопцеві. Головне – знання, як викладачі їх подадуть».


Завдячують випускники коледжу його педагогам, які допомогли їм розкритися під час навчання. Хтось став впевненішим, а хтось своє захоплення завдяки навчанню втілив у професію.

Богдан Матвійчук, випускник закладу 2014-го року: «Завжди мене цікавила техніка в будь-яких напрямках, в будь-яких проявах. У школі дізнався, що у нас є такий навчальний заклад і факультет, який має у повному обсязі усе, що може принести розвиток у цьому напрямку. База, яка надається у цьому навчальному закладі, вона дає загальну базу у будь-якому напрямку хімічного і нафто будування, у технічних професіях. Наша спеціальність широка, дає можливості працювати на різних посадах: є дівочі, більш чоловічі посади, кожен знайде своє. Дівчата не відстають, завжди тримають певні позиції, а в деяких варіантах нас переганяють».

Павло Остапенко, випускник закладу 2013-го року: «Були дуже гарні рекомендації з боку моїх товаришів. Після закінчення школи вступив на ливарне виробництво. Можливо, комусь здасться, що професія є непрестижною, але коледж виховує тебе не як студента, а як людину. Як я сюди вступав, був розхлябаним дуже, а коледж зробив з мене ту людину, якою я є зараз. Я вже 2 роки як закінчив коледж і навчаюсь в Дніпропетровську і дуже радий сюди приходити кожного разу, мені тут раді, завжди розпитують, як у мене справи. Це один з найбільш відомих, шанованих і популярних закладів у нашій області, тут шикарний педагогічний колектив як люди».

Катерина Нетчук, випускниця закладу 2013-го року: «Не в усіх університетах, ПТУ є такі викладачі як у нас. Завжди допомагають не тільки в навчанні, але і після нього. Після закінчення коледжу мені було легко знайти роботу, вступила на заочне. Навчаюсь і працюю».

Закінчивши коледж, хлопці і дівчата мають змогу або піти працювати за фахом, або навчатися далі для здобуття вищої освіти, розповідають випускники закладу. Більша половина їхніх одногрупників вчинила саме так. Зручно, кажуть, те, що отримати вищу освіту можна і у коледжі.

Іван Демусь, в. о. директора коледжу промисловості, економіки і права: «На жаль, ми ще не видаємо диплома, в якому було б написано, що студент закінчив Бердичівський університет, але колективом і попереднім директором зроблено надзвичайно багато для того, щоб бердичівляни і не тільки мали можливість отримувати вищу освіту і бакалавра, і спеціаліста, і магістра у стінах нашого коледжу. Сьогодні в нас такі комплекси утворені по кожній спеціальності, щоб студенти могли вибрати той чи інший навчальний заклад. Після закінчення нашого навчального закладу студенти без ЗНО продовжують своє навчання в університетах, вступаючи на третій та другий курси, причому на державну форму навчання. Випускники же працюють за отриманими спеціальностями».

Зустрівши 111-ий день народження минулого року, коледж продовжує свою історію, йдучи в ногу з часом. Навчальний заклад дає своїм випускникам диплом державного зразка. Форми навчання пропонують тут різні. Часто студенти поєднують роботу з навчанням.

Іван Демусь, в. о. директора коледжу промисловості, економіки і права: «Легко і просто, тому що в нашому коледжі не тільки здобувають професію, а в нашому коледжі навчаються всі: студенти і викладачі. Студенти отримують знання, практичні навички, викладачі отримують від них позитивну енергетику і відчуття ритму сьогодення, яке допомагає відчувати себе теж в дусі сучасному. Із 108 викладачів, які працюють у коледжі, 52 уже мають вищу кваліфікаційну категорію. Коледж працює на сьогодення і на майбутнє».