День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Цього року був ювілейний, вже п’ятнадцятий диктант і вперше він мав статус міжнародного: українці з Австралії, Китаю, Польщі і, звісно ж України писали диктант національної єдності.

 

Також до написання диктанту долучились студенти Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права. Цього річ, окрім трансляції в ефері Українського радіо, до ініціативи долучився і UА:Перший – диктант транслювався в ефірі телеканалу. Тому, за допомогою мережі Інтернет, в комп’ютерному класі коледжу була налаштована онлайн трансляція каналу.

 

Текст, який традиційно підбирають для диктанту – авторський, ексклюзивний, створений спеціально на замовлення Українського радіо відповідно до всіх приписів і норм правопису – складається з близько 150 слів.

 

Усі, хто писав диктант, можуть надіслати його на перевірку на Українське радіо. Або ж можуть дочекатися, поки текст з’явиться на сайті та перевірити власноруч. Організатори повідомляють, що результати радіодиктанту будуть відомі і оприлюднені наприкінці листопада – на початку грудня.