Бердичівський коледж промисловості, економіки та права – заклад, якому є що розповісти людям, що показати і чим похвалитися. Через те, напевне, і традиційні Дні відкритих дверей, які відбуваються у закладі, незмінно притягують до себе увагу не лише городян і мешканців району, а й представників інших регіонів України.

Ну, по-перше, БКПЕП, як і раніше, залишається державним вищим навчальним закладом, інформував на початку зустрічі з гостями директор коледжу Іван Демусь. Закладом із багаторічними традиціями, в якому рухаються вперед пліч-о-пліч із сучасними технологіями. 


Понад 100 викладачів, більше половини з яких – вищої кваліфікаційної категорії, і серед них – кандидати наук, аспіранти, магістри, відмінники освіти України тощо… Ось, що являє собою на сьогодні когорта педагогів Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права. 

Особливістю цього «відкритого» дня у БКПЕП стало те, що присвятили його організатори виключно своїм «технарям». Аби мати можливість якомога повніше зупинитися на усіх тонкощах їхнього навчання та детально розповісти про кожну спеціалізацію. 

Хімічне й нафтове машинобудування експлуатація і ремонт харчового обладнання, технологія обробки на верстатах й автоматичних лініях, сучасні комп’ютерні науки. Всьому вищеперерахованому вчать у коледжі, і все це можна об’єднати у словосполучення «Галузеве машинобудування». Представляла дану спеціальність майбутнім абітурієнтам голова циклової комісії Людмила Мазур. 

Серед решти непоганих перспектив, їхні випускники мають можливість продовжувати навчання у державних вишах, нагадують у коледжі промисловості, економіки та права. 

Галузеве машинобудування… Звучить, куди вже солідніше. Та чи потребує фахівців цієї галузі Україна сьогодні? Є коледж, буде університет, а чи не пилитимуться потім два дипломи вдома? 

Здавалося те, як отримувати із руди метал, у світі знають вже не одне сторіччя, але висококваліфіковані металурги завжди будуть у ціні. У Бердичівському коледжі промисловості, економіки та права це добре знають, і цьогоріч пішли ще далі: окрім «традиційної» металургії почали викладати художнє й ювелірне литво. До спецпредметів майбутні ювеліри, правда, ще не дійшли, але вже сьогодні займаються у спеціально створеному гуртку – литва й різних методів ювелірної обробки. 

Не хочеш до Одеси – спробуй металургійну академію у Дніпрі, продовжує Роман Єрмоленко. Там, каже, навіть групи формують виключно з випускників коледжів, подібних бердичівському. 

Автор: Олександр Єжель 

Камера: Володимир Чайковський