Найвідповідальніша пора настала нині для студентів-випускників вищого навчального закладу «Бердичівський коледж промисловості, економіки та права»: для майбутніх юристів, економістів, бухгалтерів, фахівців фізичної культури – це здача державних іспитів, а для випускників технічних спеціальностей – захист дипломних проектів.

Фактично першу свою наукову роботу захищають випускники спеціальності «Ливарне виробництво чорних і кольорових металів», серед яких є й дівчата. Людмила, наприклад, мріяла ще з дитинства вчитись саме тут, де навчався її старший брат Василь, нині студент одного з вишів. Хвилювання поволі відступає…

Успішно завершує навчання у коледжі та за крок до отримання диплома з відзнакою майбутній технолог й фрезерувальник ІІ розряду Володимир Мурашко.

 

Швидко промайнули 4 роки навчання у коледжі і для випускника «Хімічного і нафтового машинобудування» Артема Іванова.

Минулого навчального року у БКПЕП вперше здійснили набір студентів за спеціалізацією «Художнє і ювелірне литво».

Чимало юнаків і дівчат ще зі школи обирають сучасну і затребувану професію, мріють навчатись програмуванню. Серед таких були Кирило і Гліб. Хлопці успішно захистили проект, розроблений ними для сервісно-торговельного ресурсу, який уже використовується на одному з підприємств. Найголовніше, каже Гліб, реалізувати задумане у практику.

Бачити результат своєї праці – це головне для програмістів, а оцінка «відмінно» тільки додає іще більше снаги готуватись до подальшого навчання та праці в установах, закладах і на підприємствах різних форм власності.

Якщо для когось ДПА – це вдалий захист дипломних проектів, то для випускників спеціальності «Правознавство» – це державні іспити. Їх складають майбутні юристи у 3-му окремому корпусі коледжу, де в затишних відремонтованих аудиторіях й пролетіло майже 4 роки їх навчання.

Настільною книгою кожного юриста є Кримінальний Кодекс. Вивчаючи його та більше півсотні фахових дисциплін, неважко й скласти іспити.

32 роки педагогічного стажу дозволяє голові циклової комісії Валерію Посудевському порівнювати й розповідати про рівень знань студентів. А про високий їх рівень свідчить хоча б те, каже викладач, що із 59 випускників 15 -ть завершують навчання із відзнакою! Валерій Цезарович показує нам стенд, на якому фото кращих випускників, котрі, навчаючись далі, стали прокурорами, юристами, судовими розпорядниками, державними виконавцями і працюють в органах державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, судах, нотаріаті тощо.

Поступово студенти й викладачі, складаючи та приймаючи іспити, наближають той врочистий момент, що має відбутись наприкінці червня – вручення дипломів. На зміну випускникам прийдуть нові студенти, що обрали навчатись у БКПЕП.

 

Репортаж Олени Лук’янюк