Символічно, що 256 дня кожного року (у високосний і невисокосний роки – це різні дати!) в Україні неофіційно святкують День комп’ютерника і програміста. Цьогоріч він припадає на 13 вересня. Щоденно, навіть у побутових умовах, ми користуємся предметами, які виникли в результаті творчого пошуку й наполегливої праці фахівців із програмування. Їх руками створено багато чого у сучасному світі, без чого вже просто не обійтись: починаючи від пульту дистанційного керування, скажімо, до телевізора, й завершуючи промисловими верстатами із програмним управлінням. А витоки такої цікавої професії, як програміст, ідуть із Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права. Знайомтесь: це – Сашко, майбутній програміст, студент 4 курсу.

 

Допомагає студентам стати гарними фахівцями своєї справи ось уже 24 роки поспіль викладач коледжу Борис Тростянський. Його випускники працюють техніками-програмістами, адміністраторами баз даних, системними адміністраторами… Бажання і можливості у всіх студентів різні та головне у цій справі, каже викладач, творчий підхід та ініціатива.

А Сашко, як і його ровесники, мріє навчатися далі, в університеті.

Програмісти, так складається загальна думка, певною мірою люди стримані, неговіркі, розумні, працюють на результат, отримуючи за це заслужену винагороду, як моральну, так і матеріальну. А що важливіше, наприклад, для мого співрозмовника?

 

Репортаж Олени Лук’янюк

ТРК ВІК