2017 - Рік Японії в Україні

Цьогоріч виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв'язків між Україною та Японією 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні.
Хоча рік майже добігає кінця, члени клубу «Креатив» вирішили в рамках проведення у 2017 році Року Японії в Україні влаштувати в бібліотеці Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права вечір японського мистецтва канзаші. Канзаші - це різноманітні шпильки, палички, заколочки, гребінці на волосся прикрашені квітами з шовку. Ці прикраси з самого початку задумувались як доповнення до кімоно. До речі, часто така прикраса коштувала навіть більше, аніж саме кімоно. Не дивлячись на більш ніж поважний вік, ці прикраси знайшли місце в сучасному гардеробі та стали улюбленцями багатьох дівчат по всьому світу. Поступово з зачісок канзаші стали елементами декору одягу, біжутерії, різноманітних аксесуарів, дизайну інтер'єру.


Для кращого знайомства з Японією в читальному залі бібліотеки було оформлено тематичну виставку «Японія і Україна – різні долі, спільні надії». Під мелодії японської композиторки Кейко Мацуі були продемонстровані слайди з японськими зачісками, прикрашеними класичними канзаші та слайди з авторськими роботами майстрині Сакае, яка працює в унікальній техніці з нетрадиційними для канзаші матеріалами. Присутні мали змогу навчитися створювати своїми руками маленьке диво з клаптиків тканини. Не оминули своєю увагою і таку японську культурну традиція як чайна церемонія.
Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до наступної творчої зустрічі! Тему і дату проведення дізнавайтеся з оголошення в бібліотеці.