23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права.

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.
ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков… Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.
В усьому світі цього дня не тільки купують і читають книги, а й дарують їх рідним, близьким, а часом і зовсім незнайомим людям. Бібліотека коледжу вирішила підтримати цю чудову традицію і оголосила акцію «Книга у подарунок». Кожен бажаючий мав змогу принести книгу в бібліотеку. Велика подяка працівникам, викладачам і студентам коледжу, які підтримали цю ініціативу. Всі зібрані книги будуть передані в Бердичівський геріатричний пансіонат.


В цей день в бібліотеці коледжу діяла виставка, де були представлені найцікавіші екземпляри книг з фондів бібліотеки, на великій перерві демонструвались слайди «Незвичайні книги» та «Скульптури з книг». Навіть ті, хто не дуже любить читати, могли знайти для себе дещо цікаве – стенд «Книги, які можна не читати?», де можна було ознайомитись з такими формами книг, як аудіокниги, віммельбух, дудлінг, скетчбук.
Працівники бібліотеки переконані, що книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.
Щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!