ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧА ЕКСКУРСІЯ

У період з 28 по 30 квітня з ініціативи студентської ради студенти коледжу разом з викладачами здійснили історико-краєзнавчу екскурсію «Буковель-Яремче-Хотин-Кам’янець-Подільський»

Першого дня ми відвідали гірськолижний курорт «Буковель», що дало змогу помилуватися дивовижною красою, піднятися канатною дорогою на оглядову гору, де відкрився краєвид на найвищу точку України – гору Говерлу. Також насолодилися звуками трембіти і, навіть, спробували опанувати мистецтвом гри на цьому музичному інструменті, що вдалося зробити не відразу.

Дорогою з гірськолижного курорту «Буковель» побачили незвичайну архітектурну споруду – Перевернуту Хату в Поляниці, яка стала першим в Україні архітектурним дивом. Унікальністю будинку є те, що як ззовні, так і з середини там все догори дриґом. 

 

Другий день розпочався з екскурсії «Стежка Довбуша» у місті Яремче. Нас чекала цікава екскурсія по місцях, які в XVIII столітті облюбував український Робін Гуд Олекса Довбуш. Стежка повільно підіймається горою Маковицею, блукаючи буково-ялівцево-смерековим лісом. З розповіді екскурсовода дізналися, що колись тут переховувались опришки зі своїм звитяжним ватажком. Тут ми побачили скелі, які досягають 80 метрів.

Наступним пунктом екскурсії був водоспад «Пробій», який є візитною карткою Яремче. Висота водоспаду невелика - всього 3-5 метрів, але ми дізналися, що колись вода у Пробої падала з висоти 8 метрів, але ще в ХІХ столітті пороги підірвали для зручнішого лісосплаву. Тепер водоспад досить пологий, але все одно мальовничий. Найбільше вразила його потужність і сила - швидкий Прут скидає тонни кришталевої гірської води у великій природний котлован.

Далі відвідали Яремчанське вольєрне  господарство. Косулі, дикі кабани, орли та інші представники карпатської фауни, як на долоні. Головна перевага вольєрного господарства в Яремче - відсутність зоопаркової атмосфери. Тут всі тварини та птахи утримуються у напіввільних умовах.

Неподалік знаходиться парк-музей «Карпати в мініатюрі», який детально відображає архітектурні пам’ятки та об’єкти культурного надбання Карпат, що також дало можливість для нестандартного вивчення географії та історії Карпатського краю.

Останнє, що ми відвідали цього дня був затишний карпатський водоспад «Дівочі сльози». Низький, зате повноводний і мальовничий. 

Третього дня ми вирушили до старовинної Хотинської фортеці - німого свідка багатьох історичних подій. Хотинська фортеця, одна із наймальовничіших і найвеличніших середньовічних фортець в Україні, є також Державним історико-архітектурним заповідником і одним із семи див країни.

 Окрім власне фортеці, на території розташовані оборонні вали, рви, бастіони для артилерії, башти, збудовані в різні періоди. 

У Хотинській фортеці ми дізналися про історичні події, які пов’язані з цим місцем. Відвідали виставку знарядь тортур та страт епохи Середньовіччя, подивились давню військову техніку, що використовувалася під час штурму фортеці, холодну та вогнепальну зброю, виставки пов’язані з нумізматичними, керамічними знахідками, які були виявлені під час розкопок на території фортеці та виставку картин. Послухали гру на бандурі та спробували викарбувати монети.

Далі ми вирушили у Кам’янець-Подільський, який не можна уявити без знаменитого старого замку – унікальної оборонної споруди XI-XVII століть.

Кам’янець-Подільська фортеця складається з двох частин. Перша частина – це Стара фортеця з якої ми і розпочали знайомство увійшовши у центральну браму. Перед нами відкрилася територія головного двору, у якому майстри ділилися особливостями стародавньої ковальської справи, приготування їжі, гончарського мистецтва та ін. Ансамбль фортеці складається із одинадцяти веж, які підкорили студенти та викладачі коледжу. Ліворуч від входу ми відвідали Папську вежу у якій нас зустріла експозиція, що відтворює події, коли тут перебував Устим Кармелюк – народний месник Поділля. Перед цією вежею є цікава споруда – Боргова яма. У давнину у ній сиділи люди, що не сплачували податки, а на сучасному етапі люди кидають гроші загадуючи бажання, щоб ніколи не було проблем із грошима. Праворуч, чатують свого часу дві гармати. У вежі Колодязь, потішила око глибока сорокаметрова криниця із величезним деревяним колесом для підйому води. Кожна вежа цікава по своєму, наглядачі музею-фортеці, спробували передати колорит епохи цікавими експозиціями у підземеллях. Стара фортеця у Кам’янці-Подільському неймовірно цікавий та загадковий об’єкт середньовічної культури.

З Кам’янець-Подільського, сповнені позитивними емоціями та щасливі, ми вирушили додому.