Ще пара-трійка років і одні з цих хлопців стануть класними спеціалістами з експлуатації та ремонту обладнання харчових виробництв, інші ж фахово розбиратимуться у сучасних комп’ютерних технологіях в обробці матеріалів. Це буде не сьогодні, та вже сьогодні їм не байдуже, як виглядає Бердичів, і, зокрема місце, де покояться ті, хто колись мешкав у ньому, хто творив його життя та слугував його частинкою.

На студентській раді Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права вони вирішили, що неодмінно підтримають традицію прибирання на старому кладовищі, розповідає голова ради Сергій Найдюк, і вийдуть сюди так само, як робили це свого часу студенти минулих років. Визначилися із днем та звернулися до дорослих, мовляв, є така думка – треба допомога з реманентом. Дорослі відповіли не лише усім необхідним для прибирання та загальним керуванням, а й власною участю: компанію молоді склали працівники 7-го МК ВЖРЕП, Водоканалу, комбінату комунальних підприємств, місцеві рятувальники з відділу ДСНС, а очолили все це діло (теж уже традиційно) директор БКПЕП Іван Демусь, заступник міського голови Сергій Онофрійчук та, власне, сам Василь Мазур, котрий не приховував свого задоволення від можливості попрацювати разом з юнацтвом.

 

Прибирали по-серйозному, не задля «просто відбути». Дуже доречними, кажуть, виявилися 4 бензопилки, без них – одними сокирами та руками – тут навряд чи все вичистили б. Різали, рубали та зносили до купи сухостій і те, що встигло вигнатися у висоту за рік. І знову натикалися на купи сміття, нарікаючи, мовляв, з молодими деревцятами все зрозуміло – проти природи не попреш, але увесь цей непотріб не природа ж до цвинтаря позносила.

Прибиральники не полишають надії на те, що люди, котрі скидають сміття, де їм заманеться, нарешті, пригадають той факт, що вони, власне, люди. Є надія й на те, що штучних квітів та віночків, які шкодять екології не менш від отруйних викидів та стоків, жодним чином не прикрашаючи могил та не приносячи, насправді, втіхи й користі померлим, у Бердичеві значно поменшає. А старе кладовище на Пушкіна стане охайнішим і не таким закинутим. Яким чином? Про це дивіться в одному з сюжетів на телеканалі «ВІК».

 

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш