БЕРДИЧІВСЬКЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ!

 

Пенсійне страхування українців незабаром зміниться

 

         Кабінет Міністрів України розробляє нові положення роботи накопичувальної системи пенсійного страхування. Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" № 2148-VIII від 3 жовтня 2017 року, або так званою "пенсійною реформою" передбачено, що з 01 січня 2019 року поряд із солідарною має функціонувати обов'язкова накопичувальна система пенсійного страхування. В чому вона полягає:

         По-перше, участь на даному рівні страхування, підписавши договір, будуть приймати застраховані особи (учасники накопичувальної системи), які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тобто  ті, на заробітну плату яких нараховується та сплачується роботодавцем єдиний соціальний внесок.

         В пункті 9 прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зазначено, що особи, яким на 1 січня 2019 року залишилося менш як 10 років до досягнення пенсійного віку, мають право прийняти рішення не сплачувати страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування.

 

         По-друге, сплачені внески до накопичувальної пенсійної системи будуть спрямовувати на інвестування, а не на виплату поточних пенсій, на відмінну від солідарної системи. В свою чергу, на інвестовані внески будуть нараховувати відсотки, що мають вберегти гроші від інфляції, а також покрити видатки на адміністрування (обслуговування) та забезпечити декілька відсотків реального доходу. Дані кошти є лише власністю учасника цієї системи, які будуть обліковуватися на особистому рахунку у державному Накопичувальному фонді. Застраховані особи зможуть отримувати довічну пенсію або одноразову виплату.

         По-третє, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування" № 6677 від 10 липня 2017 року передбачено, що в рік запровадження розмір внеску становитиме 2 %, а кожен наступний рік він буде збільшуватися на 1 % до досягнення 7% і на даному рівні зафіксується.

         Кабінет Міністрів вже затвердив 11 жовтня 2017 року "План заходів із запровадження накопичувальної системи на 2017 - 2018 роки", до 01 січня 2019 року мають бути ще прийняті закони і постанови для забезпечення належного функціонування накопичувальної системи.

         Накопичувальне пенсійне страхування - це можливість отримати гроші з системи як одразу, так і частинами, заповідати своїм спадкоємцям, мати надбавку до основної пенсії за віком. Думати про майбутнє необхідно вже сьогодні!        

        

Адміністрація об'єднаного управління