День вишиванки в бібліотеці Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права.

Щорічно в третій четвер травня в Україні святкують День вишиванки. У 2018 року це свято припало на 17 травня.
Ідея свята зародилася в Чернівцях. У 2006 році про "Всесвітній день вишиванки" задумалася студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.
Основна мета заходу - збереження українських цінностей і їх популяризація серед молоді і населення України в цілому. При цьому саме свято не передбачає якихось обов'язкових заходів, крім одягання вишиванки.
В бібліотеці Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права в цей день звучали пісні про вишиванки, була організована виставка вишиванок.
Зараз вишиванка є популярним елементом у світовій моді. Елементи традиційної української вишивки використовують в своїх колекціях багато модних домів. Вишиванки часто носять зірки Голлівуду, зокрема, Мадонна, Різ Уізерспун, Ніколь Кідман, Кеті Холмс, Сандра Буллок, і багато інших.
На великій перерві в читальному залі демонструвались слайди з роботами відомої української дизайнерки Віти Кін, яка вдихнула у вишиванку нове життя і фотографіями відомих людей, одягнених у вишиванки.
Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.
«Вишиванка — це генетичний код нації» — вислів, котрий відомий зараз усім і став крилатим.