Один корабель мусить якнайшвидше знешкодити цілу ворожу флотилію. У твоєму розпорядженні є «три життя», поціливши в усі судна, переходиш на більш високий рівень, а там – більші бали за підбиті кораблі, але й насуваються ті вже куди швидше. Все це – на фоні музики та голосу, котрий у випадку перемоги оголошує перехід на інший, так би мовити, «level»…

У Бердичівському коледжі промисловості, економіки та права – гаряча пора захисту дипломних проектів. Наразі готовність відповідати рівню «молодших спеціалістів» доводять представники спеціальності «Розробка програмного забезпечення». На розсуд державної екзаменаційної комісії представляють хто – ігрові програми, хто – системи автоматизації підприємств. Автоматизують, припустимо, готельні комплекси чи систему автоперевезень. Серед членів ДЕК – представник одного з партнерів БКПЕП, декан кафедри інформаційно-комп’ютерних технологій ЖДТУ Андрій Морозов. Теми, обрані студентами для своїх дипломів, констатує, цікаві й актуальні. Вони мають практичну націленість і дійсно можуть бути впроваджені у реальних умовах.

 

Не мало не багато спроектувати формувально-заливально-вибивне відділення потужністю 4 600 т/рік, ну, або щось на кшталт того... Обрав професію ливарника – мусиш відповідати. Свого часу на цій спеціальності зупинився Ярослав Карась: про вибір, каже, не жалкує, адже чітко бачить перспективи свого подальшого життя.

Так само визначилася, як діятиме далі і Єлизавета Длугаш. Дівчина закінчила БКПЕП за спеціальністю «Галузеве машинобудування» (Технологія обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях): стверджує, що бачить, як в Україні ця галузь набирає обертів, стаючи перспективною. Не раз, каже, ставала свідком того, як випускників-машинобудівників запрошували на роботу та на навчання.

Те, що у колі та мовою фахівців називається «неперервністю отримання ступеневої освіти», можна чітко спостерігати на прикладі Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права: в одних аудиторіях захищають дипломи на «молодших спеціалістів» сьогоднішні випускники, в аудиторіях інших – випускники колишні. Залишивши стіни БКПЕП, вони вирішили здобувати вищу освіту (благо, заклад має тісні багаторічні зв’язки з державними вишами у Києві, Одесі, Вінниці, Житомирі, Тернополі тощо). І ось тепер захищають дипломи бакалаврів. Науки осягали, не залишаючи рідне місто, за скороченим терміном. За роки співробітництва з БКПЕП їм вдалося розробити більш ніж успішну програму неперервного навчання, говорить завкафедрою машин і обладнання технологічних процесів Київського Національного університету будівництва й архітектури Іван Назаренко.

Окрім завідування кафедрою у КНУБА, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Іван Назаренко є президентом Академії будівництва України. І ось він заявляє: захист бакалаврів у Бердичеві – подія знакова. Чому? Тому що сьогодні вітчизняна промисловість, як ніколи, потребує фахівців саме середньої ланки.

 

 

 

Репортаж ТРК ВІК