Жовтень у Бердичівському коледжі промисловості, економіки та права вже традиційно збирає повну залу викладачів та студентів. З нагоди дня юриста, який відзначається 8-го жовтня, тут проходить конкурс «Юрист року», у якому змагаються кращі з кращих представників третього і четвертого курсів спеціальності «Правознавство».

 

Цього разу претендентів було шість – Наталія Борецька, Інна Чепінець, Юлія Чириця, Марина Новіцька, Анастасія Хитрич та Олександр Мусевич. Останнього учасника було важко не помітити: єдиний хлопець серед п‘яти красунь і до того ж, надзвичайно добрий душею. Ці та інші якості Олександра яскраво простежувались у його відеопрезентації. А хвилювання в учасника не було помітно, бо і конкурс цей для нього не перший – якось хлопець змагався за звання «Містер коледж». 

Олександр Мусевич, учасник конкурсу «Юрист року»: «Ніде не складно виступати, бо я активіст і люблю конкурси. Вони дають мені насолоду і жагу до життя. А найскладніше у підготовці цього виступу було зробити відеопрезентацію – посадити кота на дерево, щоб він не втікав, знайти бабку, щоб перевести її через дорогу».

Інші конкурсанти у своїх презетанціях теж намагались вразити журі своєю особистістю, розповідали про те, чому обрали професію юриста та які плани хочуть реалізувати у житті. Лідерами за підсумками першого конкурсу стали Наталія Борецька, Інна Чепінець та Марина Новіцька.

Надалі учасникам належало продемонструвати глибину своїх знань – випробування називалось «Ерудит». Кожному дісталось по два питання з юриспунденції типу «хто був першим юристом» та «дайте визначення злочину і назвіть його ознаки». Найкраще, діставши п’ятірки від усіх суддів, з цим завданням впорались Наталія Борецька, Марина Новіцька та Анастасія Хитрич. Але радіти були ще зарано, бо на учасників чекав третій, останній та найскладніший конкурс.

 

joomlamodniyportal.ru  

 

Артем Іваненко, голова студентської ради БКПЕП: «На мою думку, найважливіший був конкурс груп підтримки, бо саме від підтримки залежить і налаштування учасника на боротьбу і перемогу».

«10 аргументів» - так називалось випробування, у якому виступали не учасники, а їхні групи підтримки. Студенти мали переконати журі віддати стрічку з написом «Юрист року» саме учаснику з їхньої групи. Робити це можна було у будь-якій формі, залучаючи будь-кого, навіть незрівнянного Дзідзьо, якого запросили вболівальники Наталії Борецької.

Дещо несподіваним був виступ групи Ю-237, яка не змогла розділитись, бо у конкурсі змагались одразу дві їхні представниці – Інна Чепінець та Юлія Чириця. А тому одногрупники вирішили підтримати двох дівчат одночасно.

Ніщо не має такого потужного впливу на журі, як гарна пісня, вважали прихильники Марини Новіцької. І ніхто більше за їхню Марину так не заслуговує звання юриста року.

Цікаво, скільки грошей вклали у третій конкурс одногрупники Анастасії Хитрич. Бо сказати своє слово «за» неї приїхали солідні чоловіки з Мексики, Італії та Франції.

Хлопці з групи підтримки шостого учасника, Олександра Мусевича нікого собі на допомогу не запрошували. І навіть самі не заспівали і не станцювали, а все переклали на плечі конкурсанта – наказали Сашкові прослухати твір як справжній юрист.

Конкурс «Юрист року» і день професійного свята – це, як виявилось, далеко не всі приводи для святкувань. 8-го жовтня коледжу промисловості, економіки та права - одному з найкращих закладів України - виповнилося 110 років. З усіма цими подіями колектив привітала Тетяна Капралюк.

Тетяна Капралюк, заступник директора БКПЕП з навчальної роботи: «Я хочу побажати вам натхнення, легкої професійної стежини. Щоб ви ніколи не забували викладачів, коледж, одногрупників, пам’ятали, звідки почалась ваша любов до юриспунденції».

За участь у конкурсі студентам вручили грошові премії від адміністрації коледжу, а потім стали оголошувати кількість набраних балів. Чим раніше називали ім’я, тим далі від першого місця знаходився учасник. Та, здається жоден з них особливо не засмутився.

Інна Чепінець, учасниця конкурсу «Юрист року»: «Сьогоднішній конкурс підкреслив мої найяскравіші якості, якими я володію. Я не засмучуюсь, що не перемогла. На конкурсі я знайшла нових друзів та відчула велику підтримку усіх».

Кращим юристом 2013-го року було визнано Марину Новіцьку. Від Наталії Борецької, котра посіла друге місце, її віддалили тільки півбала.

Марина Новіцька, «Юрист року-2013»: «Друге місце посіла моя одногрупниця, хоча всі учасники були достойними. Але я бачила, що різниця усе зменшується, то дуже переживала. Я дуже рада, що взяла участь у конкурсі. Він допоміг задовольнити внутрішні амбіції. А також це просто цікаво, ти набуваєш впевненості та розвиваєш уміння розмовляти з публікою – це дуже важливо у нашій професії».

 

Автор: Інна Плесна

Камера: Віталій Сінєльніков

За матеріалами ТРК ВіК