Кількості першачків, котрих на цьому майданчику зібрала урочиста лінійка з нагоди початку навчального року, міг би позаздрити будь-який навчальний заклад. Від решти першовересневих дійств тутешнє свято відрізнялося не лише численністю нових юних облич, а й тими науками, граніт яких доведеться їм гризти. Своє читання, математику й природознавство ці 272 юнаків і дівчат вже пройшли, нині на них чекають предмети куди серйозніші. У Бердичівському коледжі промисловості, економіки та права вітали своїх першокурсників.

 

Володимир Ольшевський, директор Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права: «Коледж був заснований у жовтні 1903-го року Миколою ІІ-м як реміснича школа. Він міняв свої будови, міняв назви… А сьогодні коледж – це 1600 студентів, 230 працівників, 3 корпуси, гуртожиток, стадіон. У нас працюють 9 магістрів, 2 кандидати наук. Ми думаємо, як підняти статус коледжу на ще більш високий рівень і думаю, ми це зробимо. Ті, хто закінчує цьогоріч наш коледж! Пам’ятайте тих, хто давав вам знання. Першокурсники! Пам’ятайте, що ви вступили до найкращого коледжу в Україні і не лише її. Сьогодні наш коледж знають в Америці, Польщі, Угорщині, Чехії, Болгарії… Наші студенти цінуються всюди, бо ми даємо знання.» 

Міцно тримаючи на висоті імідж свій, заклад вносить позитив і до іміджу міста, успіхи коледжу промисловості, економіки та права – то успіхи Бердичева. Від того і присутність на тутешніх урочистостях керівників місцевої громади є традиційною.

Іван Демусь, 1-й заступник Бердичівського міського голови: «Я радий за дорученням міського голови і від себе особисто привітати вас із Днем знань та початком нового навчального року. Усім вам – здоров’я, натхнення та енергії, а коледжу – подальшого динамічного розвитку. Студенти – то сьогодення та майбутнє і самого коледжу, і Бердичева, і України. Зичу, аби ви змогли подякувати коледжу не лише за глибокі знання, а й за успіхи у спорті, за те, що у вас була можливість гарно відпочити.»

Оволодівати знаннями тут непросто. У коледжі люблять казати: сюди замало просто вступити, у цих стінах потрібно навчатися. Колись ці слова вперше почув і Артур Іваненко. Йому залишалося лише прислухатися до них, що юнак і зробив. І нині, передаючи Ключ до знань своєму молодшому колезі, Артур вже сам закликає першокурсників не витрачати роки у коледжі даремно.

Артур Іваненко, студент IV-го курсу БКПЕП: «Це – останній мій рік тут в якості студента… У майбутньому я неодмінно повертатимуся до цих стін знову і знову, адже коледж став певним етапом у моєму житті. Дякую викладачам за мудрість, котрій вони нас навчали, а першокурсникам зичу не задаватися, сумлінно вчитися і знати, що у разі потреби ми завжди їм допоможемо.»

Вони дбатимуть про імідж тепер вже рідного для них коледжу. У планах першокурсників – не розчарувати викладачів, приділити увагу навчанню і зробити, зрештою, так, аби не пошкодувати про свій вибір.

Дмитро Бобріков, студент І-го курсу БКПЕП: «Мені випала нагода народитися у славному місті Бердичеві. Після закінчення 9-го класу я обрав саме цей заклад, тому що він є знаним в Україні. Від першого навчального року я чекаю отримати глибокі знання в області програмування. А так – викладатимуся на повну, на всі 100 %.»

Коледж промисловості, економіки та права зібрав тих, хто прагне отримати якісну освіту, кажуть викладачі. На підтвердження своїх слів демонструють численні відзнаки, що їх минулоріч завоювали студенти. Це і Президентські стипендії, і грамоти за перемоги у Всеукраїнських та обласних олімпіадах, і медалі різного ґатунку за досягнення спортивні, і дипломи за участь у мистецьких форумах тощо.

Тетяна Наумчик, заступник директора БКПЕП з виховної роботи: «Кожна лінійка проходить дуже хвилююче, адже ми приймаємо до нашої родини першокурсників. Ми хочемо, аби вони гідно несли звання студентів одного з найкращих закладів України. Хочу звернутися до всіх студентів, а особливо – до старшокурсників: ви вийшли на фінішну пряму і ми сподіваємося, ви станете компетентними фахівцями, справжніми професіоналами.»

Рівно о 10-й ранку розпочнуться заняття і вчорашнє школярство поступово почне перетворюватися на кваліфікованих програмістів, правознавців, фінансистів, промисловців. У коледжі переконані: роки в їхньому закладі стануть особливим етапом у житті кожного студента і на останній своїй лінійці нинішні першокурсники із почуттям підспівуватимуть

 

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

За матеріалами ТРК ВіК