Персональна виставка авіамоделіста й пілота Юрія Костюка відкрилася у Музеї БКПЕП

Персональною виставкою Юрія Костюка розпочали свій щорічний, вже 3-й, фестивальний тиждень обдарованих дітей у Центрі позашкільної освіти ім. Разумкова. Юрій – вихованець тамтешнього гуртка «Авіамоделювання», а нині – студент-третьокурсник Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права, тож його літаючі творіння було вирішено розташувати саме у новоствореному музеї закладу. В якості експонатів – все, що створили Юркові руки, розум, талант і натхнення відтоді, як він – тоді ще учень 4-го класу – потрапив у полон оповідей керівника авіагуртка Центру Анатолія Смичка.

 

Одна з цікавинок виставки – у тому, що усі представлені моделі абсолютно різнопланові, кожна зі своїми особливостями, кожна свого часу мовила вагоме слово у літакобудуванні – чи то німецький змій-автожир, чи то гідролітак «Гаккель-У», чи бомбардувальник Р-1, чи штурмовик «Фоккер». Моделі – часів від 1-ї Світової і до сучасної градобійної ракети. Виконати щось подібне – то вищий пілотаж, адже у ньому – безліч розрахунків та вимог, у ньому – якісні знання з креслення, фізики, математики. Одна най-найдрібніша неточність – і рік копіткої праці може спікірувати у небуття.

 

 

Коли над тим, аби здібна, з Божою іскрою, дітвора перетворювалася на творчу перспективну молодь, дружно й злагоджено працюють не хтось один, а група людей, кілька закладів, … отримуємо ось такого Юрія Костюка, констатували присутні на відкритті.

 

Моделювати літальні пристрої і з душевним трепетом споглядати небо з землі – то ще не справжній захват. Справжній – злітати увись та спостерігати за тим, чим живуть у сотнях метрів під тобою. Коли немає можливості натиснути на гальма, коли опертися можна лише на повітря. Тож не міг, зрештою, Юрій не опинитися у місцевому авіаспортклубі, а керівник клубу Віктор Колісніченко – на виставці свого юного колеги. Він, зізнається, має особливу втіху від того, що до лав літакобудівників влився ще один захоплений небом талант, котрий уже встиг взяти участь у кількох серйозних проектах.

 

Той, хто створив якісну модель літального пристрою, має всі шанси стати з часом класним фахівцем у галузі літакобудування, стверджував свого часу легендарний конструктор Антонов. Що ж, бердичівлянин Юрій Костюк, здається, свій шанс упускати не збирається.

 

 

Репортаж Олександра Єжеля

ТРК ВіК