Про українські рушники та вишиванки знають повсюди і в Україні і далеко за її межами, а от про ляльку-мотанку інколи не знають нічого. Прекрасно, що традиції створення та використання таких ляльок збереглися та продовжують відроджуватися. Мотанки  - давні родинні обереги українців. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь.

Перші вузликові ляльки, так інколи ще називають мотанки, зявилися приблизно 5 тисяч років тому. З історичних джерел відомо що перші прототипи мотанок на території України знайдені на стоянці в Чернігівській області. Древні ж греки використовували такі ляльки як жертву для свого пантеону богів. Мотанки в різних варіаціях зустрічаються в багатьох світових культурах.

Мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет. І зовсім не має значення чи створилася лялька на швидкоруч для забавки дитині, чи як важливий оберіг чи подарунок до свята.

Напередодні зимових свят в бібліотеці коледжу, де діє клуб «Креатив» відбулася цікава зустріч творчих людей на тему «Лялька-мотанка – берегиня роду». Присутнім демонструвалися  різноманітні ляльки-мотанки та звучала розповідь про їх особливості та призначення, був проведений майстер – клас із виготовлення  різдвяних янголів в техніці мотання. Не обійшлося без частування узваром та варениками з вишнями, на яких можна було поворожити на майбутнє. Годину спілкування завершили найкращі побажання з наступаючими святами – Святим Миколаєм, Новим Роком та Різдвом Христовим.