28 лютого, в останній день зими, в стінах коледжу радо вітали учасників обласної очно-заочної конференції студентської та учнівської молоді, присвяченої 150-річчю відкриття Періодичного закону.

Організатори конференції ставили перед собою  ціль вшанувати 150-річчя відкриття Періодичного закону Д.І.Менделеєвим, а також дати можливість продемонструвати результати своїх досліджень студентській та учнівській молоді.

На скільки вдалося досягти декларованих цілей – судити учасникам та гостям конференції.

Студенти коледжу та гості прослухали доповіді понад десяти юних науковців. Спектр інтересів доповідачів був надзвичайно різноманітним: від передумов відкриття закону до перспектив його розвитку на майбутнє.

 

Тематика доповідей теж була найрізноманітнішою: від «Геніальне передбачення чи глибоке розуміння суті періодичності» (Ковальчук Дар’я, учениця 8 – В класу; керівник роботи Орашкевич Тетяна Олександрівна, вчитель хімії НВК №4 м.Бердичева) до «Восьмий період: історичне бачення та сучасні підходи» (Профатило Катерина, учениця 9-Г класу; Богданець Оксана Миколаївна вчитель хімії та біології навчально –виховного комплексу «Школа-гімназія-ліцей» №10 м. Бердичева), від«Історія відкриття періодичного закону Менделєєвим» (Лесюк Дарія,  студентка групи П-120; Тимощук Оксана Володимирівна, викладач хімії та біології Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права) і до «Менделєєв в Україні» (Філоненко Тетяна, учениця 8 - В класу; Герасимова Інна Юріївна, ЗОШ І – ІІІ ступенів м.Малин), від «Ідея дискретності – передумова відкриття періодичного закону» (Копитко Тетяна, учениця 10-А класу  Осовська Альона Володимирівна, вчитель хімії та біології  НВК «Школа-гімназія-ліцей» №10) до «Гелій – «сонячний елемент» (Шидей Роман, учень 9 класу; Шилюк Олена Анатоліївна, вчитель хімії Кустовецької ЗОШ І – ІІІ ступенів  Полонського району Хмельницької області), від «Передумови створення Періодичної системи хімічних елементів» (Черниш Анастасія,  учениця 8 –  А класу; Орашкевич Тетяна Олександрівна,  вчитель хімії НВК №4 м.Бердичева) до «… Нам спокій тільки сниться…» (Вахнюк Максим, учень 8 – класу; Биченко Любов Анатоліївна, вчитель біології і хімії ЗОШ №11 м. Бердичева) і навіть «Жінки в науці»Гавловський Олександр, студент групи Ю – 140, Зілінська Тетяна Леонідівна, викладач хімії та біології ДВНЗ «Бердичівський коледж промисловості, економіки та права»).

Загалом всі роботи поділили на чотири напрямки. Але й тут були сюрпризи для організаторів, адже учасниця з м. Малина Філоненко Тетяна обрала тему, для якої знадобилося виділити окремий, п'ятий розділ!

А далі було нагородження переможців, чиї роботи і виступи заслуговували відзнаки. Організаторам було вкрай нелегко дійти спільної думки, оскільки всі роботи заслуговують на похвалу. Але дипломи першого-третього степенів і відповідно медалі отримали лише найкращі (до речі, дизайн медалей розробив та виготовив їх на 3D-принтері викладач коледжу Коренівський Володимир Валерійович).

Потім учасники конференції відвідали музей коледжу, багатого своєю історією, і підкріпили сили у затишному буфеті, де мали нагоду поспілкуватися у неформальній обстановці.

Організатори щиро вдячні всім, хто відгукнувся на запрошення. Сподіваємося, гості коледжу не згаяли час на підготовку до конференції, а отримали конкретні результати як від роботи, так і від спілкування з однодумцями.

За результатами конференції підготовлено збірник матеріалів, що містить всі надані організаторам статті юних любителів науки. Маємо надію, що зібрані в ньому матеріали можуть допомогти як у вивченні хімії студентами і учнями шкіл, так і у викладанні цього нелегкого предмету, оскільки статті містять багато цікавих фактів і оригінальних підходів до предмету дослідження, нестандартних думок, свіжих поглядів на ті чи інші речі.

Велике бачиться на відстані – так і роль Менделєєва та його попередників оцінюється справами їх наступників.

А юним науковцям хочеться побажати словами видатного педагога Януша Корчака, який у своїй повісти «Слава» колись писав: 

«Діти, мрійте! Щось із омріяного колись точно збудеться!»