23 квітня - Міжнародний день книги та авторського права!

23 квітня – знаковий день для світової літератури: в цей день померли Сервантес,  Шекспір, Інко Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський. 
Цього дня народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник. Беручи до уваги цей факт, цілком природно, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення у читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє соціальному і культурному розвитку і заснувала Всесвітній день книги і авторського права.
Звичайно, діяльність, пов’язана з популяризацією книг та читання, не може обмежитися лише одним днем. Але саме 23 квітня відбувається багато заходів, які привертають увагу до книжкової справи. Зокрема, відбувається проголошення Всесвітньої столиці книги (у 2019 році це місто Шарджа – Об’єднані Арабські Емірати), проводяться виставки, громадські читання, освітні заходи у навчальних закладах, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання.

В бібліотеці Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права до цієї дати провели усний журнал «Дивовижний світ книг», організували виставки «Книги-ювіляри 2019 року» та «Драматург і поет епохи Відродження», присвячену 455 річниці від дня народження Вільяма Шекспіра, а також закликали відсвяткувати цей день, придбавши книжку і підтримавши українського видавця або замінивши, наприклад, перегляд телевізора на читання.