Недискримінаційний підхід у навчанні та протидія булінгу

 

На сьогодні чи не весь світ задіяний у боротьбі з булінгом та дискримінаційним ставленням. Україна так само робить свої перші кроки на шляху до толерантного та рівноправного суспільства. Тим паче, для України це дуже актуально, адже, згідно даних ВООЗ, Україна посідає 4 місце в Європі за рівнем підліткової агресії та насилля після Росії, Албанії та Білорусі.

Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. За результатами дослідження, проведеного UNICEF у 2017 році, 67% дітей в Україні стикалися з проблемою булінгу (цькування), а 24% дітей стали жертвами цього явища.

Це поширена проблема в сучасному українському суспільстві, і найгостріше воно постає в освітньому середовищі, де дитина проводить більшу частку свого повсякденного життя.

Актуальність теми зумовила участь завідувача денним відділенням, викладача англійської мови Барбелко Наталії Степанівни в онлайн-курсах для освітян «Недискримінаційний підхід у навчанні» та «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти».

 

Метою курсу «Недискримінаційний підхід у навчанні» є протидія дискримінації в освітньому середовищі. Курс розраховано на 32 години навчання. Програма курсу, що складається з 9 модулів, розрахована  на педагогів, директорів та керівників закладів освіти, батьків, чиї діти зіштовхнулись із проблемою дискримінації. Під час проходження курсу лектори пояснюють учасникам суть питань дискримінації та толерантності, рівного ставлення до людей та поваги до найрізноманітніших проявів їх особистості.

Цей курс представлений ГО «Студена» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. 

Мета іншого курсу «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти» – навчити освітян розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі.

Курс розраховано на 80 годин навчання (50 теоретичних та 30 практичних), які зазначені на сертифікаті про успішне завершення.

Цей курс підготовлений в рамках створення національної системи протидії та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти Міністерством освіти і науки України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та українського громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.

Участь в онлайн-курсах передбачала виконання завдань та складання фінальних іспитів. Успішне проходження яких засвідчується сертифікатами.