Замість сніданку – бліц-перегляд новин та кілька коментів, під час прогулянки – незмінно 2-3 фото, обід чи вечеря – знову огляд подій, «лайки» та фото страв на столі, аби «лайкали» вже тобі… Про соцмережі, їхню владу та вплив на людство говорили у Бердичеві, у молодіжному центрі «М-Формація». Говорили у рамках створеного спільно з Бердичівським коледжем промисловості, економіки та права проекту «Правова платформа», а отже все крутилося навколо стосунків у дуеті «соцмережі-правова культура», а точніше – навколо тем «Соцмережі і правосвідомість молоді», «Соцмережі і правове виховання».

Як жодні інші знають про «заточеність» молоді на соцмережі в «М-Формації»: перетягнути ту з віртуального світу до живого спілкування – власне, з-поміж іншого, їхня робота. Кураторка центру Катерина Марчук – правознавчиня за освітою, тож напрочуд комфортно почувала себе у ролі такого собі містка між студентами й учнями шкіл, говорячи про правовий аспект у користуванні соцмережами.

Порушення в інтернет-павутинні… Чи не найбільше вони стосуються авторського права, доводила студентка коледжу Анна Зайцева. Начебто, закон і передбачає відповідальність – й адміністративну, і цивільно-правову, і кримінальну, зауважує, та це все лише де-юре. Де-факто ж…

«Правова платформа» від «М-Формації» та БКПЕП – то простір, на якому встигають і просвітити, і перевірити, як засвоїли, обмінятися питаннями й судженнями та перепочити за гарною піснею від тієї самої Анни Зайцевої, котра однаково відмінно володіє як знаннями з права, так і голосом. Головне, звертають увагу організатори, аби молодь чітко усвідомила: інтернет-технології істотно впливають на світогляд та, як показує досвід, взагалі на життя.

 

 

Репортаж Олександра Єжеля

ТРК ВІК