СПЕЦІАЛЬНІСТЬ “МЕТАЛУРГІЯ”

 

Металургія – це одна з найдавніших сфер діяльності людини. За усієї історії людства нескінченні цивілізації виникали, зазнавали піднесення та занепаду у великій мірі завдяки винаходам, зброї і технологіям які без металів та сплавів були б лише мріями. Точно не відомо як саме людство познайомилось з металами, проте швидше за все першим з них було самородне золото з якого почали робити прикраси. Період починаючи з якого наші предки освоїли першу примітивну плавку міді з руди назвали мідним, а подальший і бронзовим віком. Також не можливо уявити теперішній технологічний світ без металу і виробів з нього. Будь яка машина, потяг, літак і навіть космічний корабель не обходиться без литих деталей і компонентів. При цьому спостерігається цікава тенденція: чим масштабніший механізм тим більший відсоток литих деталей у ньому застосований. Також більшість ювелірних прикрас так чи інакше виготовляються завдяки литву.

 

Професії металурга, ливарника та ювеліра дуже цікаві і багатогранні. Вони допомагають краще зрозуміти матеріальну природу речей але при цьому кінцевий продукт є дуже конкретний і корисний сучасному суспільству. Задача металурга – отримання із неприглядної руди рідкого металу, ливарник придає йому конкретну необхідну форму, а ювелір ще й  додасть неповторності, краси та вишуканості. Тобто якщо сказати просто, то робота ливарника – це виробництво виливків з металів та сплавів.

 

Освітньо-професійний ступінь

 “Фаховий молодший бакалавр”

Кваліфікація 

  “Технік-технолог”

 Спеціалізації:

“Художнє та ювелірне литво”

“Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів”

Термін навчання – 3р. 10міс.

 

Приймаємо  на держзамовлення без сертифікатів центру зовнішнього незалежного оцінювання (після закінчення 9 або 10 класу)

Студенти отримують стипендію, бажаючим надається місце проживання в гуртожитку.

Студенти навчаються в спеціалізованих кабінетах та лабораторіях, які обладнанні спец-обладнанням, моделями, відеотехнікою, комп’ютерами, сканерами, принтерами,  відеотехнікою, мультимедійними проекторами, стендами, що дає можливість навчатися та отримати практичні навички за сучасними навчальними технологіями.

 На 4 курсі студенти проходять практику на підприємствах  Бердичева, Києва, Віниці, Західної України з  отриманням заробітної плати.

Випускники коледжу працевлаштовуються на сучасні підприємства України  та Польщі.

Вищі навчальні заклади з якими утворені навчальні комплекси та укладені угоди про співпрацю (навчання – за скороченим терміном):

Одеський національний політехнічний університет (ОНПУ)

Київський політехнічний інститут (КПІ)

Дніпропетровська національна металургійна академія (ДНМетАУ)

Житомирський державний технологічний університет (ЖДТУ)

Випускники спеціальності “Металургія” направляються на скорочений термін навчання без вступних випробувань на денне відділення держзамовлення з отриманням стипендії в вищих навчальних закладах Одеси, Києва, Дніпропетровська, Житомира та ін.

Уже багато років на базі коледжу працює філіал ОНПУ, що дає змогу випускникам заочно навчатись за скороченим курсом прямо в стінах коледжу. Випускники отримують повноцінний диплом ОНПУ інженера-металурга без виїзду в Одесу.

 

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ "ХУДОЖНЄ ТА ЮВЕЛІРНЕ ЛИТВО"

 

Професійна діяльність:

виготовлення та ремонт ювелірних прикрас

створення виробів художнього литва

Первинні посади:

технік-технолог

технік-лаборант

плавильник (переплавка кольорових і дорогоцінних металів і сплавів)

контролер продукції кольорової металургії

майстер виробничої дільниці

У новій лабораторії "Художнього та ювелірного литва" студенти мають змогу отримати практичні навички з даної спеціалізації. Лабораторія оснащена плавильними печами та необхідним технологічним устаткуванням для усіх етапів виробництва художніх виробів з кольорових металів.

На базі лабораторії працює гурток для усіх охочих студентів отримати додаткові практичні навики з художнього та ювелірного литва міді та її сплавів, срібла, золотовмісних сплавів та ін. Студенти отримують навики роботи з необхідним технічним оснащенням та методами розробки виробів на комп’ютері. Також приділяється значна увага роботі з допоміжними ювелірними матеріалами: воски, силікони, гіпсові суміші, різноманітна кераміка та каміння, хімічні реактиви.

 

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ "ЛИВАРНЕ ВИРОБНИЦТВО ЧОРНИХ І

КОЛЬОРОВИХ МЕТАЛІВ І СПЛАВІВ"

Професійна діяльність:

експлуатація обладнання ливарного виробництва;

створення та удосконалення діючих технологічних
процесів ливарного виробництва;

безпосередня участь в процесі виготовлення виливки (формування, виливання, обрубування);

здійснення контролю виготовлених деталей.

Первинні посади:

технік-технолог

технік-конструктор

технік-лаборант

плавильник (вторинна переплавка чорних
і кольорових металів)

контролер продукції кольорової металургії

контролер у виробництві чорних металів

майстер виробничої дільниці

 

Цікаві досліди студентів на заняттях з Хімії - спеціальність Металургія Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права