Бібліотечна справа

 

З першого дня заснування навчального закладу розпочала свою роботу бібліотека. Фонд бібліотеки нараховував лише кілька тисяч книг, але постійно поповнювався. В 1932 році він складав 16 тис. екземплярів, а в 1941 році фонд нараховував 40 тис. друкованих одиниць. Бібліотека мала навчальну, політичну і художню літературу в необхідній кількості.

Після Великої Вітчизняної війни фонд бібліотеки почав формуватися заново. Вже до 1948 року фонд налічував 5571 екземплярів. Інтерес до читання, до літератури був дуже великий. Згадують колишні викладачі: "Ми та учні з охотою приносили в технікум книги і ділилися один з одним новинками літератури. Найдорожчим подарунком була книжка. За успіхи в навчанні і роботі преміювали книгами".

З 1949 року бібліотеку очолювала Кудасова Р.М. Вона учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджена медалями та відзнаками. В цей час створюються алфавітний та систематичний каталоги, формується фонд технічної літератури.

З 1986  року бібліотеку очолювала  Іванченко Т.Г.

Бібліотека розташована в головному корпусі коледжу, має абонемент і читальний зал. В корпусі № 3 працює філія бібліотеки. Бібліотечним обслуговуванням охоплені студенти денного і заочного відділень, викладачі і співробітники коледжу.

Комплектування бібліотечного фонду проходить в усіх напрямах. Навчальний процес забезпечений необхідною навчальною та довідковою літературою. В  зв'язку з відкриттям нових спеціальностей бібліотека придбала значну кількість нової літератури, намагаючись задовільнити всі запити читачів. На теперішній час фонд бібліотеки становить близько 70 тис. примірників.

До послуг читачів довідкова, методична література з організації навчального процесу, виховної роботи, самостійної роботи студентів, інструкції для проведення лабораторних та практичних робіт.

В сучасних умовах зростає потреба забезпечення викладачів і студентів літературою та методичними матеріалами в електронному варіанті. Для задоволення цих потреб бібліотека оснащена комп’ютерами. Читачі мають змогу безкоштовно користуватися послугам Інтернет ресурсів, в читальному залі є точка доступу WI-FI.

В бібліотеці функціонують електронний, алфавітний і систематичний каталоги, тематичні картотеки статей.

Працівники бібліотеки проводять різні заходи, зокрема: дні інформації для студентів і викладачів коледжу; бібліографічні огляди літератури; виставки нових надходжень,  тематичні виставки та бесіди до визначних дат та на актуальні теми, працює літературний гурток.

 

Головними завданнями діяльності бібліотеки є: виховання у студентів інформаційної культури, любові до книги; забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічного спрямування підвищенню методичної майстерності викладачів, шляхом пропаганди літератури та інформації про неї; формування інформаційних ресурсів; забезпечення студентів та викладачів навчальною літературою; необмеженого, вільного доступу до міжнародних та національних інформаційних ресурсів.